Almatı Eğitim Ataşeliği

Türkiye Bursları 2020

Türkiye Bursları 2020

Türkiye, sunduğu uluslararası seviyedeki eğitim ve bilgi ve tecrübe zenginliğinin yanında dünyanın her yanından uluslararası öğrencilere ülkenin en seçkin üniversitelerinde öğretim bursu sunuyor. 

Şimdi başvur! 

Türkiye Bursları, devlet finansmanıyla Türkiye'nin iyi üniversitelerinde uzun ve kısa süreli eğitim için öğrencilere sunulan bir burs programıdır.
Türkiye Bursları, ülkeler arasındaki işbirliğini ve toplumlar arası ortak anlayışı güçlendirmeye kendini adamış geleceğin liderlerinden bir ağ oluşturmayı hedefliyor.

Başvuru Tarihleri: 10 Ocak-20 Şubat 2020
 

2020 yılı Türkiye Bursları başvuruları tek dönemde alınacaktır ve başvurular 10 Ocak ? 20 Şubat 2020 tarihleri arasında her ülkeden öğrenciye açık olacaktır.

Türkiye Bursları'nı eşsiz kılan ne?

Türkiye Bursları'nı eşsiz kılan sadece sağladığı finansal destek değil, her yüksek öğrenim öğrencisine sağladığı üniversiteye yerleştirme hizmetidir.

Programlar ve Öğrenim Düzeyleri

Başvuruya açık olan programlar: Lisans ve Lisansüstü Programlar
Başvurular Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açıktır.
Araştırma Bursları, Başarı Bursları ve KATİP gibi diğer programlar farklı başvuru dönemlerine sahiptir ve sitemizde ve sosyal media kanallarında duyurulmaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılır

Değerlendirme ve Seçim Süreci

Başvuru Takvimi

Tole Bi 29A 050010 Almatı/KAZAKİSTAN - 7 727 390 09 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.