Almatı Eğitim Ataşeliği

Türk Konseyi Eğitim Bakanları İstanbul'da Buluştu

Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısı ve Uluslararası Türk Akademisi Bilim Konseyi 4. Toplantısı, İstanbul'da Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in ev sahipliğinde gerçekleşti.
Türk Konseyi Eğitim Bakanları İstanbul'da Buluştu

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, sürdürülebilir kalkınmanın en başta gelen şartının kaliteli eğitime erişim ve beşeri sermaye niteliğinin sürekli artırılması olduğunu söyledi. Bakanımız konuşmasında; "Kaliteli eğitimin sadece istihdam, üretim ve ekonomik kalkınma için değil; toplumsal huzur ve barış için de gerekli olduğunu, gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek, gelişen teknolojiye ve iş dünyasının değişen taleplerine uyum sağlayacak niteliklerle donatmak, onlara ortak değerlerimizi ve kültürümüzü tam olarak kazandırmak için çalışmalıyız, iş birliği yapmalıyız, bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmalıyız. Bu doğrultuda konsey üyelerinin diğer alanlarında olduğu gibi eğitim alanında da iş birliğine büyük önem veriyoruz." dedi.  

 

08-11-202108-11-202108-11-2021

Tole Bi 29A 050010 Almatı/KAZAKİSTAN - 7 727 390 09 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.