Almatı Eğitim Ataşeliği
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
![19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı](/meb_iys_dosyalar/2024_05/24210223_1.jpg)
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Almatı'da coşkuyla kutlandı. TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR MİLLETİN TOPYEKÜN BAĞIMSIZLIK ARZUSUNUN,COŞKUSUNUN TEZAHÜRÜDÜR" VE BU MİLLETE SINIR BİÇİLMEZ! Bizim ümidimiz gençliktedir. Mefkuremiz; ufuk çizgimiz gençlerimizde hayat bulduğunda gerçekleşecektir. Bu mefkûre bilim ile bilginin rehberliğinde çok çalışarak Türk milletinin cihan hakimiyetidir. Hayalimiz elbet gerçek olacaktır. TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR MİLLETİN TOPYEKÜN BAĞIMSIZLIK ARZUSUNUN,COŞKUSUNUN TEZAHÜRÜDÜR" derken işte kastımız budur. Cumhuriyet değerleriyle yetişen öğretmenlerin nakşettiği fikirlerde kocaman bir coğrafyanın umudu kendini bulmasıdır bizim bayramlarımız. 19 mayıslar,Samsunlar sembol,BAĞIMSIZLIK İSE SONSUZA DEK KARAKTERDİR. BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN... Kutlama programında emeği geçen tüm öğretmen,öğrenci ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.
![24-05-2024](/meb_iys_dosyalar/2024_05/k_24210159_1.jpg)
![24-05-2024](/meb_iys_dosyalar/2024_05/k_24210155_2.jpg)
![24-05-2024](/meb_iys_dosyalar/2024_05/k_24210152_3.jpg)
![24-05-2024](/meb_iys_dosyalar/2024_05/k_24210149_4.jpg)