15 Temmuz Kahramanları Resim Yarışması
Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüz tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında 26 Eylül-18 Ekim 2020 tarihleri arasında "15 Temmuz Kahramanları" Resim Yarışması düzenlenmiştir. Yarışma'da Kazakistan Almatı'dan katılan Zhuldyz Süleyman birinci, Azerbaycan Bakü'den katılan Leyla ikinci ve Belçika Brüksel'den katılan Süreyya ise üçüncü olmuşlardır.![15 Temmuz Kahramanları Resim Yarışması](/meb_iys_dosyalar/2020_12/14114836_1B852CF6-4B74-4BB6-9E96-9041C7B2E2E8.jpg)
Yarışmada Kazakistan-Almatı'dan Özel 1 Nolu Yatılı Talgar Lisesi öğrencisi Zhuldy 1. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Sayın Genel Müdürüm,
15 Temmuz Kahramanları Resim Yarışmasında Kazakistan Almatı Özel 1 Nolu Talgar Yatılı Lisesinden yarışmaya katılan eserin birinci olarak seçilmesinden dolayı duyduğumuz mutluluğu sizlerle paylaşmak istedim. 5 Bin Km uzaklardan Ülkemizin yaşadığı elim terör saldırısının Ata Yurdumuz Dost ve Kardeş Ülke Kazakistan halkı tarafından anlaşılması büyük gurur meselesidir. Başta zat-i aliniz olmak üzere Daire Başkanlarımıza ve tüm emeği gecen mesai arkadaşlarıma ve yarışma birincisi Zhuldyz SULEIMEN'e gönülden teşekkürlerimi bildirir en kalbi hürmet ve Saygılarımı sunarım.
Mahmut Ağırman
Almatı Eğitim Ataşesi